Ndërlidhjet

BH: Arrestohen dy persona për krime lufte


Policia ka arrestuar dy serbë të Bosnjës, një nga të cilët oficer policie, si pjesëmarës në vrasjen e rreth 200 boshnjakëve dhe kroatëve të Bosnjës në fillim të luftës.

Të dyshuarit u arrestuan në qytetin e Prijedorit dhe akuzohen për krime kundër njerëzimit. Të dy kanë qenë pjesëtarë të njësisë serbe të Bosnjës, njësi që në vitin 1992 vrau rreth 200 civilë.
XS
SM
MD
LG