Ndërlidhjet

Tiranë: Mbahet Kuvendi i jashtëzakonshëm i PS-së


Partia Socialiste mban sot Kuvendin e jashtëzakonshëm, pas humbjes që pësoi në zgjedhjet kombëtare.

Kandidatë për të udhëhequr socialistët shqiptarë janë kryetari aktual Edi Rama si dhe deputeti socialist Arben Malaj.

Mediat shqiptare raportojnë se në kongres do të kërkohet përgjegjesi për humbjen e zgjedhjeve të 28 qershorit, ndërkohë që partia është ndarë në dysh, në lidhje me rivotimin ose jo të Edi Ramës për kryetar.
XS
SM
MD
LG