Ndërlidhjet

Bagdad: 15 të vrarë nga sulmet me bomba


Nga dy sulme të ndara me bomba në Irakun verior janë vrarë të paktën 15 persona.

Në njërin atak, një sulmues vetëvrasës me veturë goditi një stacion policor në qytetin Shirkat, 300 km në veri të Bagdadit.

Me këtë rast janë vrarë 9 dhe plagosur 17 persona.

Shpërthimi tjetër vrau 6 njerëz në qytetin e Sinxharit, 390 km në veriperëndim të Bagdadit.

XS
SM
MD
LG