Ndërlidhjet

Obama: Kenedi ishte “shpirti i PD-së”


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barak Obama, e ka nderuar senatorin e ndjerë Eduard Kenedi, duke thënë se ai ishte “shpirti i Partisë Demokratike” dhe personifikim i ligjvënësit amerikan.

Këto komente presidenti Obama i bëri në Boston, gjatë ceremonisë për t’i dhënë lamtumirën e fundit të ndjerit Eduard Kenedi, i cili për 47 vjet ishte anëtar i Senatit të Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG