Ndërlidhjet

Fillon debati për qeverinë e re në IranParlamenti në Iran ka filluar një sesion tre ditësh të debatit për listën e anëtarëve të ri të kabinetit qeveritarë, propozuar nga presidenti Mahmud Ahmedinexhad.


Ahmedinexhad, gjatë fjalimit të tij tha se qeveria e re do të jetë e angazhuar në ruajtjen e drejtësisë dhe dinjitetit kombëtarë, si dhe do të jetë vendimtare në përballje me ndonjë presion të mundshëm nga perëndimi.


Kabineti 21 anëtarësh për herë të parë që nga vitin 1979, ka përfshirë edhe tri femra të cilat do të udhëheqin më Ministrinë e Arsimit, Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale.
XS
SM
MD
LG