Ndërlidhjet

OBSH: Paraqitet forma më e ashpër e H1N1


Mjekët janë duke raportuar se një formë më e rëndë gripit të derrave që shkon drejtë në mushkëri është duke shkaktuar sëmundje të rëndë, tek moshat e reja dhe njëkohësisht trajtimi i kësaj sëmundje në spital është i shtrenjtë, kanë bërë të ditur zyrtarë nga Organizata Botërore e Shëndetësisë.

Disa vende raportojnë se deri në 15% e pacientëve të hospitalizuar me virusin pandemik H1N1, kanë nevojë për kujdes intensiv.
XS
SM
MD
LG