Ndërlidhjet

Discovery arrin në Stacionin e Hapësirës


Anija kozmike Diskavëri (Discovery) ka arritur në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës ku do të shpërndajë ushqim, pjesë rezervë dhe pajisje laboratorike.

Diskavëri, që u shkëput nga toka të premten, ka në bord 7 astronautë, ndërsa misioni i tij në gjithësi, do të zgjasë 13 ditë.
XS
SM
MD
LG