Ndërlidhjet

Asad: Akuzat e Irakut, të pamoralshme


Presidenti sirian, Bashar al Asad i ka cilësuar si “të pamoralshme” akuzat e Irakut. Bagdadi zyrtar ka fajësuar Sirinë si përgjegjëse për sulmet vdekjeprurëse të javëve të fundit në Irak.

Komentet e al Asadit u bënë gjatë vizitës së shefit të diplomacisë turke, i cili po viziton Irakun dhe Sirinë në përpjekje për të ulur tensionet.
XS
SM
MD
LG