Ndërlidhjet

Bie çmimi i naftës


Çmimi i naftës në tregun ndërkombëtar ra nën 70 dollarë për fuçi në fillim të kësaj jave.

Ulja prej 4% në çmimin e naftës vjen si pasojë e rënjes së treguesve kryesorë në tregun financiar të Kinës. Rënie shënuan dhe bursat evropiane, kurse ajo amerikane u hap me vlera më të ulëta.
XS
SM
MD
LG