Ndërlidhjet

Moskë: Arrestohen 30 aktivistë të opozitës


Lëvizja opozitare “Rusia tjetër” po zhvillon një tubim në Moskë ku po kërkon respektimin e lirisë së shprehjes.

30 nga pjesëmarrësit në tubim janë arrestuar, në mesin e të cilëve është dhe Eduard Limonov, kreu i lëvizjes opozitare “Rusia tjetër”, dhe Lev Ponomarev, një ndër aktivistët më të njohur rusë të të drejtave të njeriut.

XS
SM
MD
LG