Ndërlidhjet

Pakistan: Shkatërrohen bazat e talibanëve


Forcat qeveritare kanë shkatërruar katër baza të militantëve dhe kanë vrarë mbi 35 kryengritës. Përleshjet kanë ndodhur gjatë ditës në atë që njihet si rruga kryesore e furnizimit të trupave të NATO-s në Afganistan përmes Pakistanit.

Në të tjera zhvillime 105 talibanë i janë dorëzuar autoriteteve pakistaneze në rajonin Suat.

Në këtë rajon zyrtarët njoftuan se në 24 orët e fundit janë gjetur të paktën 41 trupa të militantëve të dyshuar talibanë.
XS
SM
MD
LG