Ndërlidhjet

Vazhdojnë rindërtimet te Kroi i Vitakut


Në praninë e theksuar të policisë së EULEX-it dhe policisë së Kosovës, në lagjen Kroi i Vitakut sot ka vazhduar rindërtimi i shtëpive të shqiptarëve.

Policia e EULEX-it ka formuar një kordon përgjatë rrugës që çon deri te vendi i ndërtimit.

Zëdhënësi i policisë së EULEX-it për veriun e Kosovës, Hans Kristijan Klasnig, tha se situata është njësoj si dje, dhe se prania e madhe e pjesëtarëve të sigurisë nevoitet për të penguar dhunën ndërmjet shqiptarëve dhe serbëve.
XS
SM
MD
LG