Ndërlidhjet

Indonezi: Rritet numri i viktimave nga tërmetiKa shkuar në 57 të vdekur dhe qindra të plagosur bilanci nga tërmeti i fuqishëm prej 7 shkallë të Rihterit në Indonezi.

Operacionet e shpëtimit po vazhdojnë edhe sot ndërsa ekipet e shpëtimit nuk kanë mundur të arrijnë në disa zona të largëta.

Tërmeti ka dëmtuar rreth 18 mijë shtëpi dhe objekte banimi.
XS
SM
MD
LG