Ndërlidhjet

Bajden: Masat ekonomike po funksionojnëNënpresidenti i Shteteve të Bashkuara Xho Bajden deklaroi se masat stimuluese të administratës Obama po funksionojnë përkundër kritikave të republikanëve dhe skepticizmit të opinionit.

Bajden citoi vlerësimet e analistëve, sipas të cilëve masat në vlerë prej 787 miliardë dollarë kanë krijuar 500 mijë deri 750 mijë vende pune, megjithëse miliona njerëz edne janë pa punë.

“Në vend që të flasim për fillimin e depresionit, ne po flasim për fundin e recesionit”, ka thënë nënpresidenti Bajden.
XS
SM
MD
LG