Ndërlidhjet

Stokholm: Takim i ministrave të BE-së


Ministrat e jashtëm të Bashkimit Evropian mblidhen sot në Stokholm në një takim dy-ditësh.

Në fokus të takimit joformal pritet të jetë zhvillimi i strategjisë së BE-së në Afganistan e Pakistan, programi bërthamor i Iranit dhe procesi i paqes në Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG