Ndërlidhjet

L. Anxhelos: Zjarret janë shkaktuar me qëllim


Autoritetet në Kaliforni thonë se zjarret e fuqishme, nga të cilat humbën jetën dy zjarrëfikës afër Los Anxhelosit, janë shkaktuar me qëllim.

Zyrtarët thanë se e kanë filluar hetimin për këtë çështje.

Zjarret shkatërruan më se 60 shtëpi dhe dogjën afro 580 kilometra katrorë pyje, gjatë ditëve të fundit.
XS
SM
MD
LG