Ndërlidhjet

Filipine: Fundoset anija, pesë të vdekurZyrtarët në Filipine thanë se të paktën pesë njerëz kanë vdekur dhe rreth 60 të tjerë konsiderohen të zhdukur pasi një feribot me qindra udhëtarë u fundos në jug të vendit.

Rreth 900 udhëtarë dhe anëtarë të ekuipazhit janë shpëtuar.

Ministri i Mbrojtjes, Gilbert Teodoro tha se ende po vazhdojnë hetimet për të përcaktuar shkaqet e aksidentit.
XS
SM
MD
LG