Ndërlidhjet

Brazil - Argjentina 3:1Brazili e ka siguruar vendin në finalen e Kampionatit Botëror 2010 me fitoren 3-1 ndaj rivalit latinoamerikan, Argjentinës.

Luis Fabiano shënoi dy gola në ndeshjen që u luajt në Rosario në Argjentinë, duke i siguruar kampionit të 5-fishtë botëror udhëtimin në Afrikën e Jugut vitin e ardhshëm.

Gjashtë vende tjera gjithashtu e kanë siguruar pjesëmarrjen në mesin e 32 përfaqësuesve në botërorin, Australia, Japonia, Korea e Veriut, Korea e Jugut dhe Holanda, ndërsa Afrika e Jugut automatikisht është kualifikuar si organizatore e kampionatit.
XS
SM
MD
LG