Ndërlidhjet

Birmingem: Arrestohen 90 vetë në përleshjet racistePolicia njoftoi se në qytetin anglez Birmingem janë arrestuar 90 persona pas përleshjeve me motive racore.

Sipas policisë, dhuna është shkaktuar kur mitingu kundër islamizmit ekstremist nxiti tubimin e demonstratave rivale.

Njoftohet se rreth 200 njerëz kanë marrë pjesë në zënkën ndërmjet grupit që i kundërvihet ekstremizmit islamik në Britani dhe grupit të aktivistëve antifashistë me origjinë nga Azia jugore.
XS
SM
MD
LG