Ndërlidhjet

Shqipëri: Tërmet në rrethin e Dibrës


Autoritetet në Shqipëri thonë se një tërmet me intensitet preliminar 5.4 shkallë, ka goditur pjesën verilindore të Shqipërisë, duke shkaktuar dëme materiale, por jo viktima në njerëz.

Instituti për Sizmologji i Shqipërisë njoftoi se tërmeti ndodhi mbrëmë pak para mesnatës, me epiqendër në një fshat në rrethin e Dibrës.

Tërmeti është ndjerë edhe në pjesën veriore dhe qendrore të Shqipërisë.
XS
SM
MD
LG