Ndërlidhjet

Ahmadinexhad: Irani gati për bisedime korrekte


Irani është i gatshëm për bisedime “korrekte dhe logjike” me fuqitë borërore, lidhur me programin atomik të Iranit, tha sot në një konferencë për gazetarë në Teheran, presidenti Mahmud Ahmadinexhad.

“Ne kemi propozuar dialog brenda kornizës korrekte dhe logjike me të gjitha vendet, që do të ishin të involvuara në ndryshimin e gjërave”, tha ai.
XS
SM
MD
LG