Ndërlidhjet

Kroaci: Dënohen 11 trafikantë


Drejtësia kroate ka dënuar me burg 11 persona, përfshi dy boshnjakë, një bullgar e një slloven, për trafik heroine.

Kroacia gjendet në të ashtuquajturën rruga ballkanike e trafikut të drogës, armëve dhe imigrantëve të paligjshëm drejt Evropës perëndimore.
XS
SM
MD
LG