Ndërlidhjet

Bagdad: Vriten 4 ushtarë amerikanë


Ushtria amerikane tha se katër ushtarë amerikane kanë vdekur nga bombat e vëna në rrugë në veri të Irakut dhe në Bagdad.

Në një incident tjetër në Kirkuk, po nga bombat e vëna në rrugë, kanë vdekur 10 policë, përfshirë edhe shefin e policisë lokale.

Sipas agjencisë së lajmeve, Asoshieted Press, që nga marsi i 2003-tës, 4.343 trupa amerikane kanë vdekur në Irak.
XS
SM
MD
LG