Ndërlidhjet

Netanjahu në vizitë sekrete në MoskëMediat izraelite raportuan se kryeministri Benjamin Netanjahu ka udhëtuar në Moskë këtë javë për të diskutuasr shitjen e armëve ruse Iranit dhe Sirisë.

E përditshmja “Jediot Aharonot” citon burime të paemëruara të kenë thënë se Netnjahu ka fluturuar në Moskë të hënën.

Zyra e Netanjahut tha se ai e ka kaluar ditën e hënë në selinë e shërbimit izraelit të kundërzbulimit.

Izraeli me vite po përpiqet ta bindë Rusinë që të mos ua shesë sistemet raketore tokë ajër S-300 Sirisë dhe Iranit.
XS
SM
MD
LG