Ndërlidhjet

Afganistan: NATO do të hetojë sulmin ajrorKryekomandanti i NATO-s dhe i forcave amerikane në Afganistan, gjenerali Stenli MekKristall, e emëroi një gjeneral major kanadez që t’i hetojë sulmet ajrore kontraverze të javës së kaluar në provincën Kuduz, ku e humbën jetën dhjetëra civilë.

Emërimi u bë një ditë pas vrasjes së katër trupave amerikane në atë që ushtria e Shteteve të Bashkuara e quajti “sulm kompleks” kundër militantëve në provincën Kunar.
XS
SM
MD
LG