Ndërlidhjet

Turqi: Katër të vdekur nga vërshimetTë paktën katër persona e kanë humbur jetën në përmbytjet e shkaktuara nga shirat e mëdha në Turqinë veriperëndimore.

Disa paralagje të Stambollit edhe sot ndodhen nën ujë.

Raportohet për mjaft dëme të mëdha në infrastrukturë dhe shtëpitë.
XS
SM
MD
LG