Ndërlidhjet

Turqi: 31 të vdekur, 8 të humbur nga vërshimet


Të paktën tetë persona konsiderohen ende të humbur nga vërshimet në Turqi, të cilat lanë të vdekur 31 persona.

Të paktën 24 vetë humbën jetën në Stamboll.

Mediat turke raportojnë se operacionet e pastrimit kanë filluar në zonat e përmbytura në perëndim të Stambollit dhe përgjatë bregdetit të Marmaras.

Ka pasur kritika të shumta mbi ndërtimin e shtëpive pa leje ndërtimi, të cilat mund të kenë kontribuar në shkallën e fatkeqësisë.

Qindra shtëpi janë dëmtuar ose shkatërruar.

Ndërsa janë prishur disa rrugë kryesore dhe autostrada që lidhin Turqinë me Greqinë e Bullgarinë janë.
XS
SM
MD
LG