Ndërlidhjet

Kritika për lirimin e gazetarit të NYT


Kritika të shumta kanë shoqëruar operacionin e lirimit të gazetarit të New York Times Stefën Farrell, të rrëmbyer nga talibanët. Gjatë këtij operacioni humbën jetën një gazetar afgan, i rrëmbyer me Farrellin, një ushtar britanik dhe dy civilë afganë.

Klubi i Mediave në Afganistan kritikoi trupat e NATO-s që lanë në vendngjarje trupin e gazetarit afgan.
XS
SM
MD
LG