Ndërlidhjet

Nju Jorku përkujton 11 shtatorin


Nju Jorku do të shënojë përvjetorin e tetë të sulmeve mbi Qendrën Botërore Tregtare.

Ceremonia do të mbahet në vendin ku qëndronin kullat për të nderuar 3 mijë personat e vrarë në vitin 2001 në Nju Jork, Pentagon dhe nga rrëzimi i aeroplanit në Pensilvani.

Sekretarja amerikane e shtetit Hillari Klinton pritet të marrë pjesë në ceremoni dhe të mbajë një fjalim.
XS
SM
MD
LG