Ndërlidhjet

Obama merr përgjegjësitë për sistemin shëndetësorPresidenti i Shteteve të Bashkuara Barak Obama, deklaroi sot në Uashington se do ta mbajë përgjegjësinë e plotë për çdo problem që do të dalë kur të miratohet plani i tij për reformat në sistemin shëndetësor.

Obama theksoi se pothuaj gjysma e amerikanëve për një kohë të caktuar gjatë 10 viteve të fundit kanë qenë pa sigurim shëndetëror, dhe paralajmëroi se kjo situatë do të përkeqësohet nëqoftëse Kongfresi nuk e miraton planin e tij për kujdesin shëndetësor.
XS
SM
MD
LG