Ndërlidhjet

Tenis: Klijster-Vozniacki, në finale


Kim Klijster ka mundur Serena Uilliams duke siguruar një vend në finalet e U.S Open, një ndër garave kryesore në sportin e tenisit.

Uillimas, aktualisht mban titullin e kampiones në U.S Open, derisa tenistja belge nuk figuron në listën e tenisteve më të mira në botë. Klijstamn është rikthyer në tenis pas një pushimi dy vjeçar për shkak të martesës dhe lindjes së fëmijës. Në këtë mënyrë Klijsman është e para nënë, që nga viti 1980, që arrin në finalet e një gare të madhe tenisi.

Ndeshja finale do të luhet sot mes Klijsman dhe danezes Karolinë Vozniacki.
XS
SM
MD
LG