Ndërlidhjet

Ministri portugez i mbrojtjes viziton Kosovën


Sot në Prishtinë qëndron ministri i mbrojtjes i Portugalisë, Nuno Severian Teikseira. Ai do të takohet me udhëheqësit e Kosovës, përfshi dhe kreun e forcës kosovare të sigurisë.

Portugalia është vend anëtar i Bashkimit Evropian që e ka njohur pavarësinë e Kosovës.
XS
SM
MD
LG