Ndërlidhjet

SHBA, Tenis: Del Potro e mundi Federerin


Tenisti 20 vjeçar i Argjentinës, Huan Martin Del Potro, e ka befasuar botën e tenisit, me fitore kundër favoritit Roxher Federer, në finalen e turneut US Open në Nju Jork.

Del Potro filoi me rezultat 3:2 në seta.

Ky është titulli i tij i parë në një turne të nivelit të këtillë të lartë dhe fitorja e tij e parë kundër Roxher Federerit, në shtatë takimet e deritashme.
XS
SM
MD
LG