Ndërlidhjet

Armenia do t'i fillojë bisedimet me TurqinëArmenia do t’i fillojë këtë javë bisedimet politike për vendosjen e marrëdhënieve me Turqinë.

Zëdhënësi i Serzh Sarkisian, presidentit të Armenisë, ka thënë se çështja do të diskutohet me liderët politikë të Armenisë të enjten.

Në gusht, Ankaraja dhe Jerevani thanë se kanë rënë dakord që t’i vendosin lidhjet diplomatike dhe t’i rihapin kufijtë e tyre.
XS
SM
MD
LG