Ndërlidhjet

Mullen: Duhen më shumë trupa për luftën afganeKryekomandanti i forcave amerikane në Afganistan, admirali Majk Mullen tha se do të duhen më shumë trupa për ta fituar luftën në Afganistan.

Mullen, i cili është dhe Shef i Shtabit të Përgjithshëm i tha Komitetit për Forcat e Armatosura në Senat se përpjekjet e duhura për t’ia dalë mbanë me kryengritjen talibane “nënkuptojnë më shumë forca”.

SHBA tani kanë afro 65 mijë trupa në Afganistan.
XS
SM
MD
LG