Ndërlidhjet

Çeçeni: 6 të plagosur nga sulmi vetëvrasësNë kryeqytetin e Çeçenisë, Grozni, sot ka ndodhur një sulm vetëvrasës.

Zyrtarët thanë se një grua e ka hedhur veten në erë në afërsi të një automjeti policie në qendër të qytetit.


Ministri i Brendshëm i Çeçenisë Ruslan Alhanov tha se dy policë dhe katër civilë janë plagosur.

XS
SM
MD
LG