Ndërlidhjet

Gjermani: Sulmohet një shkollë, 10 të lënduar


Policia gjermane ka arrestuar një 19 vjeçar pas sulmit në një shkollë të mesme në Nuremberg.

19 vjeçari kishte hedhur një bombë artizanale në në shkollë duke plagosur dhjetë persona. Në mesin e të lëndurave kishte mësues dhe nxënës. Sulmuesi kishte qenë nxënës i asaj shkolle.
XS
SM
MD
LG