Ndërlidhjet

Meta: Opozita të kthehet në Kuvend


Ministri i jashtëm i Shqipërisë, Ilir Meta, pas marrjes zyrtarisht së detyrës i ka bërë thirrje opozitës të kthehet në Kuvend. Meta i garantoi opozitës se do të bashkëpunonte me ta për realizimin e reformave, përfshi dhe ndryshimet në sistemin zgjedhor.

Si shef i diplomacisë Meta theksoi se do të punojë për liberalizimin sa më të shpejtë të vizave për qytetarët shqiptarë.
XS
SM
MD
LG