Ndërlidhjet

Kabul: 16 të vrarë nga sulmi vetvrasës


Nga një sulm vetvrasës kanë humbur jetën 16 persona në Afganistan. Në mesin e viktimave janë dhe gjashtë ushtarë italianë, që vepronin në kuadër të forcave të NATO-s.

Sulmi kishte si cak një autokolonë ushtarake në një nga rrugët qëndrore të Kabulit.

Kryeministri italian Silvio Berluskoni tha se qeveria e tij ishte “pranë familjeve të viktimave dhe solidarizohet me anëtarët e misionit italian në Afganistan”.
XS
SM
MD
LG