Ndërlidhjet

Shtëpia e Bardhë: Ndryshimet jo për Rusinë


Ndryshimi i planeve rreth mbrojtjes raketore nuk është rezultat i ndonjë ujdie me Rusinë, ka bërë të ditur Shtëpia e Bardhë. Zëdhënësi Robert Gibs tha se vendimi “nuk ka të bëjë me Rusinë”.

Lajmi për ndryshimet në planin për mbrojtjen raketore nxiti një morri pyetjesh nga gazetarët nëse ndryshimet ishin pasojë e ndonjë marrëveshje mes Shteteve të Bashkuara dhe Rusisë.
XS
SM
MD
LG