Ndërlidhjet

Lirohet një i burgosur i Guantanamos


Një gjykatë amerikane urdhëroi administratën e Obamës, që të lirojë një tjetër të burgosur të Kuvajtit nga burgu i Guantanamos.

Fuad Al Rabiah po mbahej në burgun kundërthënës të ushtrisë amerikane në Kubë, që prej 7 vjetësh nën akuzat për konspiracion dhe ofrim të mbështetjes materiale për talibanët dhe Al Kaidën.

Në korrik, një tjetër i burgosur nga Kuvajti qe liruar nga Guantanamo.
XS
SM
MD
LG