Ndërlidhjet

Shqipëria synon ta adoptojë euronKryeministri i Shqipërisë Sali Berisha, tha se vendi i tij shpreson që të adoptojë euron, duke i shtuar një cak tjetër ambicioz vendit.

Berisha tha në një konferencë të bankave të Evropës Qendrore, se forcimi i euros po rrit presionin mbi lekun shqiptar dhe mbi valutat tjera të rajonit.

Euro është forcuar në raport me lekun nga 123.6 lekë sa ishte në fillim të vitit, në 133.7
XS
SM
MD
LG