Ndërlidhjet

FMN shet pjesë nga ari i vet


Fondi Monetar Ndërkombëtar ka miratuar shitjen e një sasie të kufizuar të arit të vet për të ndihmuar sigurimin e kredive për vendet e varfëra dhe të mbështesë financimin e tij.

Bordi ekzekutiv i fondit tha se ka vendosur të premten, që të shesë sasi të tillë, që nuk e prek shitjen e arit në treg.

Kreu i FMN-së, Dominik Straus-Kan, shfaqi kënaqësinë me vendimin e bordit.
XS
SM
MD
LG