Ndërlidhjet

Mullah Omar: Trupat perëndimore po humbasin


Burimet amerikane dhe ato të NATO-s nuk kanë pranuar të komentojnë deklaratën e kreut të talibanëve në Afganistan Mullah Omar. Me rastin e Bajramit, Mullah Omar ka deklaruar se trupat perëndimore në Afganistan po shkojnë drejt humbjes dhe ato duhet të mësojnë nga luftërat e mëparshme në këtë vend.

Komandantët ushtarakë amerikanë besojnë se Mullah Omari fshihet në Pakistan që nga koha e rrëzimit të regjimit taliban në Afganistan, në fund të vitit 2001.
XS
SM
MD
LG