Ndërlidhjet

Karzai kërkon paqe me talibanët


Presidenti afgan Hamid Karzai i ka zgjatur dorën e paqes militantëve talibanë në ditën e Bajramit. Ai kërkoi nga militantët “t’i japin fund luftës dhe shkatërrimeve ndaj tokës dhe njerëzve të tyre”.

Karzai shtoi se nëse konfirmohet fitorja e tij në zgjedhjet presidenciale ai do të nisë bisedime paqësore me talibanët.
XS
SM
MD
LG