Ndërlidhjet

Ilir Meta në Asamblenë e OKB-së


Ministri i jashtëm i Shqipërisë, Ilir Meta do të marrë pjesë në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së. Meta është nisur drejt Nju Jorkut, ku do të marrë pjesë dhe në takime të tjera si A5, takimi i pesë vendeve nënshkruese të Kartës së Adriatikut, takimi i udhëheqësve të vendeve të Ballkanit si dhe të vendeve të Organizatës Islamike.

Meta e morri postin e zv/kryeministrit dhe ministrit të jahstëm javën që lamë pas.
XS
SM
MD
LG