Ndërlidhjet

Iran: Kundër prodhimit të armëve bërthamore


Udhëheqësi suprem i Iranit, Ajatullah Ali Hameini ka hedhur poshtë akuzat se Teherani synon prodhimin e armëve bërthamore. Gjatë një fjalimi në televizion Hameini tha se Irani “kundërshton thellësisht armët bërthamore dhe ndalon prodhimin apo përdorimin e tyre”.

Komentet e Khameinit vijnë pas deklaratave të kreut të diplomacisë amerikane, Hillari Klinton se Irani duhet të japë përgjigje rreth programeve bërthamore.
XS
SM
MD
LG