Ndërlidhjet

Javë e ngjeshur për diplomacinëJava që sapo ka nisur është e ngjeshur me një morri takimesh ndërkombëtare. Programet bërthamore të Iranit, paqja në Lindjen e Mesme dhe kriza ekonomike globale janë në krye të agjendave.

Presidenti amerikan Barak Obama do të marrë pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së, ku dhe do të mbajë fjalimin e tij të parë si president pranë këtij organizmi. Të martën Obama do të zhvillojë takimin tre palësh me udhëheqësit palestinezë e izrealitë. Obama gjatë qëndrimit në Nju Jork do të takohet dhe me homologun e tij rus si dhe udhëheqësit e Kinës e Japonisë.
XS
SM
MD
LG