Ndërlidhjet

Basketboll: Spanja, kampione e EvropësSpanja është shpallur kampione e basketbollit në Evropë pas fitores së thellë ndaj Serbisë. Ndeshja përfundoi me rezultatin 85-63. Kjo është hera e parë që Spanja, aktualisht kampione bote dhe e treta në lojërat olimpike fiton titullin evropian.

Në vendin e tretë u rendit Greqia pas fitores ndaj Sllovenisë.
XS
SM
MD
LG