Ndërlidhjet

Izrael: Për Iranin të gjitha opcionet janë të hapuraShefi i Shtabit të Përgjithshëm të armatës izraelite tha se nuk e përjashton mundësinë e një sulmi ushtarak kundër stabilimenteve bërthamore të Iranit.

Ghjeneral lejtnant Gabi Ashkenazi i tha Radios së Armatës se të gjitha opcionet janë të hapura kur bëhet fjalë për vetëmbrojtjen e Izraelit.

Izraeli një kohë të gjatë i ka hedhur poshtë garancat e Iranit se programi bërthamor i tij nuk synon zhvillim të armëve bërthamore, dhe ka thënë se nuk do ta tolerojë Iranin që të shtjerë në pajiset me armë të tilla.
XS
SM
MD
LG